Род Еванс
англ. Rod Evans
Основна інформація
Повне ім'я англ. Roderic Evans
Дата народження 19 січня 1947(1947-01-19)[1] (77 років)
Місце народження Слау, Беркшир, Англія, Велика Британія
Роки активності 19621973
Громадянство Велика Британія і США
Професії співак, автор пісень
Співацький голос баритон
Інструменти вокал[d]
Жанри рок-музика, хардрок, прогресивний рок і психоделічний рок
Нагороди

Род Еванс (англ. Rod Evans) — британський музикант, вокаліст, один зі співзасновників рок-гурту Deep Purple.

Життєпис[ред. | ред. код]

Британський співак Род Еванс народився 1947 року в місті Слау, Велика Британія. Він розпочав музичну кар'єру в середині 1960-х років і виступав в таких гуртах, як The Horizons, The MI 5 та The Maze. На початку 1968 року він успішно пройшов прослуховування в гурт Roundabout, а також запросив туди барабанщика Ієна Пейса, з яким грав в The Maze та The MI 5. Після нетривалого концертного турне колектив змінив назву на Deep Puprle[2].

Род Еванс став частиною першого складу Deep Purple, також відомого як Mark I, у який окрім нього входили Річі Блекмор (гітара), Джон Лорд (клавішні), Ієн Пейс (барабани), Нік Сімпер (бас-гітара). Він записав з гуртом три студійні альбоми: Shades of Deep Purple (1968), The Book of Taliesyn (1968) та Deep Purple (1969). У квітні 1969 року Еванс та Сімпер пішли з гурту, їх замінили Ієн Гіллан та Роджер Гловер[3].

Протягом наступних трьох років Еванс майже закинув музику та навчався на лікаря. Проте 1972 року він доєднався до новоствореного рок-гурту Captain Beyond, з яким записав два альбоми — однойменний Captain Beyond (1972) та Sufficiently Breathless (1973). Після цього Еванс залишив гурт і той тимчасово розпався[3].

1980 року Род Еванс повернувся на сцену, але це сталося за сумнівних обставин. За чотири роки до цього гурт Deep Purple офіційно розпався, а його музиканти стали грати в інших колективах: Rainbow, Whitesnake та Gillan. Еванс та його команда менеджерів вирішили скористатись з цього, анонсувавши тур Deep Purple Північною Америкою. Окрім Еванса в гурті, який довелося перейменовувати на «Bogus Deep Purple», грали лише маловідомі музиканти. Менше з тим, шанувальники «справжніх» Deep Purple залишилися незадоволеними, а менеджмент гурту подав на Еванса судовий позов, змусивши заплатити близько 700 тис. доларів та позбавивши його авторських виплат від продажів альбомів Deep Purple, записаних за його участі[3][4].

Після невдалого повернення Deep Purple Род Еванс назавжди залишив музичну сцену. Попри те, що 2016 року Deep Purple увійшли до Зали слави рок-н-ролу й Еванс отримав особисте запрошення, він не з'явився на церемонії введення[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Discogs — 2000.
  2. Rod Evans... www.thehighwaystar.com. Процитовано 21 квітня 2024.
  3. а б в Hill, Gary. Rod Evans Songs, Albums, Reviews, Bio & More. AllMusic (англ.). Процитовано 21 квітня 2024.
  4. а б Scanlon, Kelly (28 жовтня 2023). The disappearance of Rod Evans following 'Bogus Deep Purple'. faroutmagazine.co.uk (амер.). Процитовано 21 квітня 2024.